Overslaan en naar de inhoud gaan

Gemeenschapskrant

1630 Music Festival strijkt neer in Hoeve ‘t Holleken

20/06/23

Op zaterdag 19 augustus wordt de omgeving van Hoeve ’t Holleken omgetoverd in een festivalterrein. Die dag vindt voor de tweede keer het 1630 Music Festival plaats. ‘Het succes van onze eerste editie heeft ons vleugels gegeven’, klinkt het bij organisator Jean-Philippe Herkens.

Na een afgeslankte versie in 2021 konden jullie vorig jaar voor het eerst een echt muziekfestival op poten zetten. Hoe was dat?

Jean-Philippe: ‘Met bijna 1.000 bezoekers overtrof het ook onze verwachtingen. We programmeerden negen artiesten en dj’s, en er was voor elk wat wils. In de namiddag zagen we vooral gezinnen met kinderen en op het eind van de avond dansten alle generaties door elkaar. Zalig om te zien.’ Zo’n festival op poten zetten doe je uiteraard niet alleen.

Wie gaat er schuil achter de organisatie?

Jean-Philippe: ‘We zijn met acht en hebben allemaal een verleden bij de scouts van Linkebeek. Vroeger organiseerden we de 10 km van Linkebeek. Een paar jaar geleden rijpte het idee om iets met muziek te doen. Laat ons zeggen dat het intussen wat uit de hand aan het lopen is.’ (lacht)

Wat voor soort festival is het 1630 Music Festival?

Jean-Philippe: ‘We zijn een lokaal, familiaal en intergenerationeel festival. Tussen de muziekgroepen die we programmeren, zitten er altijd een aantal uit de buurt. We kiezen ook voor een paar coverbands omdat we het toegankelijk willen maken voor iedereen. Ook de dj’s zijn vaak mensen uit de omgeving. Op die manier willen we lokaal talent een kans geven.’

Headliner dit jaar is Saule. Een artiest die bij Nederlandstaligen wellicht niet meteen een belletje doet rinkelen, maar hij is niet van de minste.

Jean-Philippe: ‘Saule is de artiestennaam van Baptiste Lalieu, een Belgische singer-songwriter. De clip van zijn grootste hit Dusty Men samen met Charlie Winston, is intussen bijna 10 miljoen keer bekeken op YouTube. Hij zit intussen ook aan 8 miljoen streams op Spotify. Zijn muziek kan je omschrijven als Angelsaksische rock met een vleugje country. Een aanrader.’

Jullie vinden het ook belangrijk dat alle aspecten van het festival zo lokaal mogelijk zijn.

Jean-Philippe: ‘Dat klopt. Op het vlak van catering zal je een hotdog kunnen krijgen met broodjes uit Linkebeek en braadworsten van hoeve Cuvry uit Beersel. Op het festivalterrein maken we ook plaats voor een marktje waar mensen lokale en artisanale producten kunnen kopen. Daarnaast werken we samen met de lokale verenigingen.’

Het festival heeft ook een sociaal luik. Hoe zit dat in elkaar?

Jean-Philippe: ‘De vereniging Les Pionniers de Linkebeek verkoopt kaarten voor ons festival. Voor elk ticket dat ze verkopen, krijgen ze een bepaald bedrag. Dat kunnen ze gebruiken voor de organisatie van hun humanitaire kampen.’

‘We werken ook met een ‘solidariteitskassa’. Een deel van de opbrengst gebruiken we om gratis tickets te schenken aan La Maison, een vzw uit Linkebeek die zich inzet voor jongeren en volwassenen met autisme. Wie een ticket koopt aan de kassa op 19 augustus, kan ook een extra centje in onze solidariteitskassa steken. De waarborg die je als bezoeker terugkrijgt voor je herbruikbare beker, kan je schenken aan Télévie.’

Mikken jullie met het festival ook op Nederlandstalige bezoekers?

Jean-Philippe: ‘Zeker. Al onze communicatie gebeurt ook bewust in het Frans en het Nederlands. Ik ben ervan overtuigd dat de muziek ook Nederlandstaligen kunnen bekoren. We merkten vorig jaar ook dat niet alleen Linkebekenaren naar de festivalweide kwamen. We hebben dat publiek uit de ruime omgeving nodig om te kunnen groeien als festival.’

Hoe ambitieus zijn jullie?

Jean-Philippe: ‘We willen dit keer ons bezoekersaantal van vorig jaar verdubbelen en mikken op 2.000 mensen. Elk jaar willen we groeien, stap voor stap. Onze droom is om ooit Axelle Red als headliner te hebben. Een ongelofelijke zangeres met Vlaamse roots die Franstalige liedjes zingt. Dat zou perfect passen bij een festival als het onze.’

Tekst: Tina Deneyer
Foto: © Tine De Wilde
Uit: sjoenke juni 2023

Zaterdag 19 augustus
1630 Music Festival
Hoeve ‘t Holleken meer info en tickets via www.1630mf.be.

Meer nieuws

  • Op vakantie in iemand anders’ huis

    09/07/26

    Huisruil is een mooie vakantieformule die te vaak over het hoofd wordt gezien. Jempi en Yolande De Cooman uit Sterrebeek hebben decennialange ervaring als huisruilers.

  • Linkebeek zet inhaalbeweging in

    09/07/26

    Met de eerste deelwagens en deelfietsen en een resem extra laadpalen lijkt in Linkebeek de broodnodige inhaalbeweging richting duurzame mobiliteit ingezet. De veiligheid voor fietsers op Linkebeekse wegen laat nog te wensen over. Een studie moet aan het licht brengen waar het beter kan. Op de fietssnelweg is het nog even wachten.

    De benzine- of dieselauto meer aan de kant laten staan of vervangen door een elektrische (deel)wagen of fiets moet ook in Linkebeek mee zorgen voor een lagere uitstoot van broeikasgassen. Al werd het de Linkebekenaar de voorbije jaren niet echt gemakkelijk gemaakt.

    Zo kon je als eigenaar van een elektrische wagen maar beter zelf een laadstation hebben thuis. De eerste laadpaal kwam er in 2017 op de hoek van het Gemeenteplein en de Stationsstraat, niet veel later gevolgd door een paal met twee laadstations op de parking achter GC de Moelie. Daar bleef het lange tijd bij. Voor wie de jaarlijkse rapportage van de doelstellingen binnen het Lokaal Energie- en Klimaatpact (LEKP) er de laatste jaren op nasloeg, leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht. Het tegen 2030 beoogde percentage was nagenoeg behaald, al was er een scheeftrekking in de berekening door de plaatsing van enkele ultrasnelladers aan het tankstation Q8 langs de Alsembergsesteenweg.

  • De Moelie leidt de dans

    09/07/26

    Met zonnepanelen, een laadpaal en een elektrische dienstwagen toont GC de Moelie aan dat het al jaren bezig is met duurzaamheid. Energiezuinigere en slimme verlichting komt er nog dit jaar, en op een beter geïsoleerd dak is het ook niet lang meer wachten.