Gemeenschapskrant

Chiro Sjoen blaast 70 kaarsjes uit tijdens feestweekend

06/11/23

‘Schrijf het maar op, in heel Linkebeek en omstreken zullen ze binnenkort de Chirovibe voelen’, zegt een trotse hoofdleidster Evy Mottard (21), die al 17 jaar lid is van Chiro Sjoen. ‘Dat heeft alles te maken met ons groot feest voor 70 jaar Chiro Sjoen, een feestweekend waarin we iedereen in Linkebeek en omgeving, die ergens gelinkt kan worden met onze vereniging, willen samenbrengen.’

Groepsfoto Chiro Sjoen

‘Ik herinner me nog vaag het feest rond de 60e verjaardag van Chiro Sjoen’, zegt Evy. ‘Ik was toen 10 jaar. Er was een feest in GC de Moelie, er waren optredens en er was eten en drank. Maar zelf weet onze generatie er niet veel meer over. We begonnen dus voor het feest van 70 jaar Chiro Sjoen met een leeg blad. Dat is nu mooi ingevuld, iedereen draagt zijn steentje bij.’

‘Zo is er op vrijdag 17 november de Fataal-fuif aan onze lokalen. Die wordt om 20 uur voorafgegaan door de gratis kinderdisco, waarbij ook ouders mogen meedoen. Op de Fataal-fuif verwachten we niet alleen onze leden, leiding, oud-leden en oud-leiding, maar ook sympathisanten en heel wat leden van Chirogroepen uit de streek. Je moet weten dat zowat elke gemeente in de Zennevallei een Chiroafdeling heeft. De leidingsploeg van Chiro Sjoen gaat ook regelmatig naar hun activiteiten en fuiven, zodat wij ook volk van buiten Linkebeek bij ons over de vloer krijgen. Zo steunen we elkaar.’

Festiviteiten

Zaterdag 18 november gaan we opnieuw plezier maken. Dat is overigens iets waar we bij Chiro Sjoen goed in zijn. We starten om 14 uur ons groot kubbtoernooi, waarbij de winnaars een biermand kunnen winnen. Deelnemen en plezier maken blijft wel belangrijker dan winnen. Er is ook heel wat animatie met onder andere workshops tekenen op kleding en schoenen, het leren sjorren van balken en vuur maken zonder lucifers. Eten en drinken zullen niet ontbreken. Zo is er in de namiddag het streekbierencafé met Linkebier en andere toffe biertjes en onze pastabar vanaf 17 uur. We organiseren ook een fakkeltocht langs verborgen wegjes en plekjes in Linkebeek die wij kennen, omdat we er tijdens onze activiteiten veel vertoeven. Onderweg zijn er standjes met jenever en glühwein. We sluiten de dag af met een groot kampvuur en zangstonde.’

Het feestweekend bereikt zondag 19 november een hoogtepunt met de Open Chirodag vanaf 14.30 uur, waarbij iedereen die eens goesting heeft om te komen ravotten, met ons kan meedoen. We willen dan een gigantisch groot feest opzetten, waarbij echt iedereen welkom is. We verwachten dan ouders, kinderen, iedereen met een Chiroverleden en andere sympathisanten op de terreinen aan onze lokalen. We gaan een heel grote taart laten maken, we moeten alleen nog even bekijken hoe we die koel gaan houden, want onze koelkast zal te klein zijn’, lacht Evy.

Hoogtepunt van het Chirojaar

De 70e verjaardag brengt Chiro Sjoen naar een hoogtepunt in de jaarwerking, zoveel is duidelijk. Twee jaar geleden had de Chiro het even moeilijk. ‘Toen was er een groot leidingstekort’, zegt Evy. ‘We konden gelukkig vijf nieuwe jonge mensen aantrekken en nu zijn we terug met een ploeg van zeven leiders. Er waait een frisse wind door Chiro Sjoen, die onze vereniging geen windeieren legt. Het aantal leden is de afgelopen twee jaar fors gestegen van 30 naar 50 en we blijven groeien. Er komen nu zelfs twee kindjes vanuit Charleroi naar onze activiteiten, omdat ze het zo leuk vinden. Dat kan alleen maar door de inspanningen van onze hechte leidingsgroep. Ze zijn bereid tot alles.’

‘Chiro is voor mij ook de plaats waar ik mijn beste vrienden heb gemaakt. Het is een deel van mij. Ik zou mijn leven niet anders willen zien. We zijn net broers en zussen van mekaar, want we kennen elkaar van kleins af en smijten ons helemaal. Als lid geniet je van het samenzijn en plezier maken tijdens de activiteiten. Als leider of leidster komt daar nog bij dat je zo veel genoegdoening krijgt als je ziet dat de leden zich amuseren en de tofste tijd van hun leven beleven. Ik mag er niet aan denken als er ooit een tijd zal komen dat ik ga stoppen. Ik zou niet weten wat doen.’

Op zoek naar oud-leden

Chiro Sjoen wil zo veel mogelijk oudleden en oud-leid(st)ers uitnodigen voor dit feest, ook van de oudere generatie. Maar de Chiro beschikt niet over heel oude ledenbestanden. Wie contactgegevens kan bezorgen, mag dat doen via mottard.evy@gmail.com.

info: feestweekend van vrijdag 17 tot en met zondag 19 november, aan de lokalen, Hollebeekstraat 262, Linkebeek. Inschrijven voor het kubbtoernooi en de Open Chirodag is verplicht. Alle info vind je op de Facebookpagina Feestweekend 70 jaar Chiro Sjoen.

Tekst: Joris Herpol
Uit: sjoenke november 2023

Meer nieuws

 • Vacature stafmedewerker ICT

  28/06/24

  Vzw ‘de Rand’ zoekt een enthousiaste collega die energie krijgt van het inzetten van zijn/haar globale ICT-skills in een uitdagende en multisite (#8 locaties) omgeving. Onze ideale collega is een teamspeler die zelfstandig werkt en ook regelmatig op pad is om technische ondersteuning te bieden en ICT-oplossingen te implementeren op verschillende locaties. Daarom moet de stafmedewerker ICT op maat kunnen communiceren met collega's en externe stakeholders, én kennis kunnen overbrengen over nieuwe technologieën en ICT-oplossingen.

 • Mensen die pingpong aan het spelen zijn

  Nieuwe tafeltennisclub TTC Topspin Linkebeek

  11/06/24

  Hoe tof zou het niet zijn om hier een eigen pingpongclub op te richten? De vraag die Pascale Luyckfasseel (54) aan centrumverantwoordelijke Roel Leemans stelde tijdens de opening van het Eetstaminee @de Moelie, bleef niet onbeantwoord. Drie pingpongtafels vullen nu elke donderdag - uitgezonderd op feestdagen - de grote zaal van de Moelie en brengen Linkebekenaren samen voor een spelletje pingpong.

 • Joeri Deleener aan het trainen voor een ironman

  Joeri Deleener neemt deel aan de Ironman voor Kom op tegen Kanker

  11/06/24

  Joeri Deleener (33) wil midden juni zijn jongensdroom waarmaken: de Ironman in het Franse Nice tot een goed einde brengen. Met zijn deelname, waar hij een jaar naartoe heeft geleefd, wil hij geld inzamelen voor Kom op tegen Kanker. ‘Ik ben zowel een tante als een nonkel aan de ziekte verloren.’